Ana Sayfa |  Site Haritası
  Eğitim takvimimiz için tıklayınız.  
     
 
 
 
 
Enerji  Çalışmaları  ve  Gelişim  Süreci
 

   Bireysel veya Kurumsal gelişim sürecinin bir çok farklı parçası bulunmaktadır. Bu parçaların tamamı kendi içinde bir bir süreç oluşturmaktadır. Sadece teorik veya uygulamaları olan eğitimlere defalarca katılmışızdır. Genellikle iş yaşamımızda veya eğitim hayatımızda katıldığımız bu süreçlerde her zaman içerikte veya süreçte yeterli olmayan veya eksik kalan bir yön olmuştur. İşte bu süreçlerin önemli bir parçasıda gerek kişisel olarak gerekse kurum olarak enerjimizide gelişim sürecimize uyumlayabilmketedir.

   Enerji çalışmaları içerisinde Reiki, İnner Speak, Access Bars Uygulamaları, EFT, Ruhsal Rehberlik süreçleri bulunmaktadır. Her biri ile bireysel olarak enerjilerimizi farkındalığımızı arttırma yolunda kullanırız.

   Reiki;

   İlahi şifanın insan kullanımına sunulmuş en yalın halidir. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal boyutta insanı şifalandıran, insanın kendi değerinin farkına varmasını sağlayan, insanı ışıkla ve sevgiyle tekrar tanıştırıp, ona zaten yapısında var olan değerlerini hatırlatan, her anlamda tekamülümüze imkan kılan bir öğretidir, bir felsefedir, bir şifa yöntemidir, bir uygulamalı tekniktir, pozitivizm, kimine göre de bir mucizeler deryasıdır.

   1. derece eğitiminde; Reiki’nin tanımı, Reiki’nin tarihçesi, Reiki’nin çalışma mekanizması anlatılır. Reiki eğitim dereceleri hakkında bilgi verilir. Reiki’nin 5 prensibi anlatılır. Uygun Reiki ortamı, kişinin kendisine ve başkasına Reiki’yi nasıl uygulayacağı teorik ve pratik çalışmalarla açıklanır. Temel çakra bilgileri verilir. Çakralarda nasıl enerji şifası yapılabileceği ve çakralarda enerji dengelemeleri gösterilir. Günlük hayatta Reiki’nin kullanım alanları ile ilgili bilgiler verilir. Konulara ilişkin meditasyonlar yaptırılır.

   1. derece eğitimi öncelikle fiziksel şifayı hedefler. Kişinin kendi ve çevresindekilere fiziksel şifa uygulayabileceği temel el tutuş pozisyonları gösterilir. Aslında uyumlama süreci ile sadece fiziksel değil, zihinsel ve ruhsal düzeyde de şifa başlamış olur. Kişinin farkındalığı, sezgileri bu aşamada belirginleşmeye ve artmaya başlar. Kişinin kendini yeniden tanıdığı ve kendini sevmeyi tekrar hatırladığı bir süreçtir bu.

   Uyumlama ile gelinen titreşim seviyesi; kişinin sevgi, şefkat, hoşgörü ve güveni tekrar hatırlamasına olanak sağlar. 1. derece eğitimi, uyumlamanın huzuru ve heyecanı ile sevgiye tekrar merhaba dediğimiz bir şifa yolculuğudur.

   İnner Speak (İç Benlikle Konuşma):

    Psikolog, eğitmen ve şifacı Jean Adrienne tarafından ilahi ilhamla geliştirilmiş bir yaşam enerjisi arındırma yöntemidir. Inner-Speak arzu etmediğimiz bir şekilde yaşamımızın bir alanında tıkalı kalmış olmamıza yol açan ve öz gücümüze ulaşmamızı engelleyen blokajların, İç Benliğimizin (veya Yüksek Benliğimizin) rehberliğinde, 144 dosyadan oluşan bir dosya protokolü ve spiritüel kinesioloji kullanılarak, kolayca ve huzurlu bir şekilde arındırılmasını sağlar.

   Access Bars:

   Access Energy Transformation – Access Enerji Dönüştürme sistemi Amerika’da Gary Douglas tarafından geliştirilen dönüştürücü bir çalışmadır. Access bizi arzu ettiğimiz hayatı yaşamaktan alıkoyan alışkanlık, yargı ve kararları hızlıca, basitçe ve pratik şekilde değiştirebilmemiz için, bizlere her an kullanabileceğimiz araçlar sunar. Access bilinci düşüncelerinizin, hislerinizin ve duygularınızın neden olduğu kutuplaşma, koşullanma ve hapsolma duygusundan kurtulmanız ile ilgilidir. Başınızda işleyen ve yaşamınızın farklı yanlarına bağlı olan 32 enerji barı(çubuklar) vardır. Bu “Bars” tekniğini uygularken, temas ettiğiniz tüm noktaları çağırıyoruz.

EFT; Dr. Roger Callahan adlı, kırk yılı aşkın deneyimli bir klinik psikolog, doğu tıbbı üzerine yaptığı araştırmalarda kötü anıların, travmaların ve olumsuz deneyimlerin yarattığı düşüncelerin bedenin enerji sistemindeki düzgün akışı olumsuz yönde etkilediğini izlemiştir. Yersiz korkuların ve endişelerin tedavisi için yaptığı geniş araştırmalar sonucu meridyenlerin uç noktalarına uygulanan baskıların olumlu sonuçlar verdiğini görmüş, geliştirdiği yöntemi pek çok sayıda hastasına uygulamaya başlamıştır.
   Yaşadığımız travmalar ve baskıladığımız, yaşamayıp içimizde tuttuğumuz duygular meridyenlerde tıkanıklıklar, aksamalar yaratır. EFT bunların yüzeye çıkarılıp giderilmesi için geliştirilmiş bir tekniktir.
Yaşadığımız olumsuz bir olayın ya da bir travmanın anısı (blokajı) bedenin enerji kanallarında saklandıkça bedensel ya da psikolojik acı yaşanır.

   Günlük yaşanan olaylar bu olumsuz düşünce veya anıları, yani bedenin enerji sisteminde aksaklıkları tetikler ve yüzeye çıkarır. Bu da bedensel veya psikolojik acı olarak algılanır. Özetle, Gary Craig’in “keşif” olarak tanımladığı ve ısrarla belirttiği gibi;

   " Deneyimlemekte olduğumuz tüm olumsuz duyguların nedeni, bedenin enerji sistemindeki bir aksaklıktır."

   Bazı anılar bizi rahatsız eder, bazıları etmez. Rahatsız eden anılar, enerji bedenimizde aksamaya neden olanlardır ve geleneksel psikoterapide yapıldığı şekilde, bazen bu anıları tekrar etmek, derinlerine inmek, incelemek ve sahiplenmek - asıl sebep, yani enerji tıkanıklığı varlığını sürdürdüğü için- kişinin ruh halinde olumlu gelişmeler sağlayamaz.
Bu nedenle bugün birçok psikoterapist EFT ve benzeri meridyen terapileri uygulamaktadır.
Duygusal Özgürleşme Teknikleri ile olumsuz duyguya odaklanıp bu aksaklığı yüzeye çıkardıktan sonra, enerji kanallarımızın uç noktalarına kısa vuruşlar yaparak kanallardaki aksamaları giderilir. Böylece olumsuz duygularınız tamamen ortadan kalkar, yaşama daha kolayca devam edebilirsiniz.

 
 
 
               
  KURUMSAL  PROGRAMLARIMIZ  
BİREYSEL  PROGRAMLARIMIZ
Yaşam Koçluğu Programı
Öğrenci Koçluğu Programı
NLP Practitioner Programı
NLP Master Programı
Denge ve Yaşam Yönetimi Programı
Ruhsal Rehberlik Programı
İş Yaşamında Etkin İnsan Programı
Reiki Enerji Programı
HİZMETLERİMİZ
Yaşam Koçluğu Hizmeti
Kurum Koçluğu Hizmeti
Satış Koçluğu Hizmeti
Yönetici Koçluğu Hizmeti
Performans Yönetimi Hizmeti
 
SİZİN İÇİN
Dengede Yaşam
Öncelikler Çarkı Alıştırması
Stres ile Başa Çıkma
Etkin Bir CV (Özgeçmiş) İçin Öneriler
 
  Lider Yönetici Geliştirme Programı
  İletişim Yönetimi Programı
  Yenilenen Dünyada Satış Teknikleri Programı
  Zaman Planlama ve Stres Yönetimi Programı
  Etkili Sunum Teknikleri Programı
  Motivasyon ve Kurum Vatandaşlığı Programı
   
  Bizi Sosyal Medyadan da Takip Edebilirsiniz.   Designed by MASAL